İNCİ TESBİH


İnci tesbihler göz kamaştıran yapısıyla günümüzde çok fazla değer verilen tesbih çeşitlerinden birisidir. İnci tesbihler her zaman erkeklerin en gözde aksesuarlarından biri olmuştur. İnci, tesbih yapımında kullanılan değerli malzemelerden birisidir.  Tarihte inciye bir çok anlam yüklenmiştir. Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere diğer kutsal kitaplarda da inciyle ilgili hadisler ve söylemler vardır. Yıllar boyuncu saflık ve masumiyetin bir simgesi olarak görülmüştür. İncilerin oluşmasına dair pek çok inanış vardır. Farklı topluluklar incilerin oluşması konusunda farklı inançlara sahiptirler. Arap efsanelerine göre ay ışığı dolu çiğ damlalarının okyanusa düşmesi sonucu istiridyelerin bu damlaları yutunca incilerin oluştuğuna inanılır. Aslında bu kadar efsanevi olmasada, incilerin oluşumu mucizevidir. 
 
İnciler müthiş malzemelerdir. Ruhsal ve fiziksel faydaları vardır. Bunlar;
  • Huzur ve çalışma azmi vermesi,
  • Depresyon sıkıntısı olan insanları depresyondan çıkardığına inanılır,
  • Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır,
  • Doğurganlığa ve anne sütünün bolluğuna yardımcı olur,
  • Nefes almayı kolaylaştırır,
  • Kemik ağrılarına, migrene ve mide hastalıklarına iyi gelir.
  • Görüldüğü üzere inci tesbih kullanmanın size pek çok faydası olacak.
 
İnci tesbihinizi temizlerken dikkatli olmalısınız. Alkol gibi maddelerle temizliğini yapmamalısınız. Bu türde maddeler incilerin parlaklığına zarar verebilir. Ilık su ve yumuşak bir havluyla temizlik inci tesbihiniz için en iyi temizlik yöntemidir. Sık sık kullanır ve anlattığımız gibi sık temizlik yaparsanız inci tesbihi uzun yıllar boyunca hiç bir zarar görmeden kullanabilirsiniz.
 
Özel tasarım inci tesbihlerimizi incelemek için ilgili sayfayı ziyaret ederek beğendiğiniz tesbih modelini satın alabilirsiniz. En çok tercih edilen modelimiz tuğra kamçılı inci tesbih ürünümüzdür. 
 
Farklı takı ürünlerimizi incelemek için www.gumusedair.com internet sayfamızı inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Kalitemizle ve müşteri memnuniyeti anlayışımızla sizlere her zaman en iyi hizmeti vermek için gayret göstereceğiz. 
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.